Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinecienki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
481150 odwiedzin | wpisów: 411, komentarzy: 932, obserwuje: 96

Sufit w garażu

autor: cienki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ekipa od tynkowania okleja również sufit w garażu styropianem (coby na górze było cieplej) blog budowlany - mojabudowa.pl, a ja zamontowałem na suficie gniazda do zasilania i sterowania bram garażowych blog budowlany - mojabudowa.pl.

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (8)
autor:romka  dodano: 2010-04-29 | 07:56:34
fajny pomysł z tym styropianem, muszę zapamiętać :)
autor:lulikowo  dodano: 2010-04-29 | 08:02:38
My też mamy taki zamiar. Ocieplimy też w garażu ścianę między nim a resztą budynku...
autor:aniailukasz  dodano: 2010-04-29 | 08:25:05
nas to ominie, nad garażem mamy dach jętkowy ale warto zapamiętać!
Tytuł: styro w garażu ???
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-29 | 08:35:10
Cześć.
Też mam w planach docieplenie garażu od wewnątrz ( sufit i ściana boczna z częścią mieszkalną ) Czy styropian na suficie nie bedzie ulegał degradacji pod wpływem np oparów paliwa lub innych chemikaliów które z reguły trzyma sie w garażu a one zawsze coś parują . Jak zabezpieczasz ten styro ??? standardowo siatka i klej i na to cos jeszcze ??? Na co kleisz styropian do sufitu - zwykły klej zaprawa czy klej pianka w pistolecie ???? i jaka grubość styropianu ??? Boczna ścianę między częścią mieszkalną a garażem myslałem ocieplić 10 cm bloczkami ytong termopor ( podobno nowość o super parametrach ) lub styropianem ( bardziej podatny na uszkodzenia - a w garażu rózne rzeczy się robi i łatwo takie docieplenie chyba uszkodzić).
dzięki za info o nadprożach i otworach drzwiowych - czyli ja u siebie troche za duzo zostawiłem np w drzwiach do garażu - chyba że wstawię 90 - tylko po co :) Wejściowe mam nadzieję że dostanę standardowe 100 w normalej cenie bo luka jest na 112 :)
Pozdro
Norbert
Tytuł: styro
autor:cienki  dodano: 2010-04-29 | 08:50:10
Styropian ma grubość 5 cm (na górze pod wylewki też pójdzie 5 cm, co razem daje 10 cm i myślę źe spokojnie wystarczy). Styro jest lepione na normalny klej, potem chyba siatka i klej i pomalować - w sumie to nawet nie wiem, bo to ocieplenie to szef ekipy tynkarskiej zaproponował (i słusznie zresztą) i wszystko sami robią.
Co do ocieplenia ściany bocznej to postanowiłem tego nie robić - myślę, że nie ma potrzeby - garaż graniczy z garderobą, a tam może być troszkę zimniej, łazienką dolną, gdzie przypuszczam i tak się będzie tylko siku robiło oraz gabinecikiem, który w znacznej części przylega do kotłowni w której i tak będzie cieplej niż w garażu.
Pozdro
Tytuł: Warto
autor:eden1  dodano: 2010-04-29 | 11:06:48
skorzystać z tej podpowiedzi. Różnica temperatury w garażu 16 stopni o pomieszczeniami mieszkalnymi jest dość duża. Izolacja odetnie przenikanie ciepła. Skorzystam z tej podpowiedzi i odizoluję sufit w garażu i ściany.
Tytuł: Podglądanie jest spoko :-)
autor:konieczko  dodano: 2010-04-29 | 11:50:42
Chyba też skopiuje pomysł :-)
Pozdrawiam
K
Tytuł: prawa autorskie :)
autor:koralgol2norbiwolow  dodano: 2010-04-29 | 12:06:27
Myślę że lepiej dac pare cm styro na ścianę bo faktycznie w garażu max 8 stopni będzie a w domku 22 - przenikanie ciepła to raz a punkt rosy w przegrodzie to dwa :) Tak na mój laicki umysł budowlany sie wydaje - w zaokrąglenie to max 2m3 styro 10 cm wystarczy - czyli w kwocie myslę max 400 zł z osiatkowaniem i oklejeniem można się zmieścić - minus to ograniczenie montażu ciężkich szafek lub półek na tej ścianie - ale zawsze mozna po drugiej stronie :)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja